فهرست مطالب مجله ی گفتگو شماره ی 3

about

استقبال شما دوستان از 2 شماره پیشینِ “مجلۀ گفتگو”، مایه دلگرمی مسئول نشریه گردید. به همین جهت لازم می دانم، ضمن سپاس از تک تک شما عزیزان، یادآوری کنم که موفقیت این نشریه در گرو همکاری و همیاری شما دوستان می باشد.

اکنون به همت شما دوستان “مجله گفتگو” ی شماره 3، با مطالب زیر در اختیار همگان قرار دارد:

1 ـ گزارشی از نمایشگاه “سایت سیتی” فرانکفورت آلمان، که هر ساله در این شهر برگزار می گردد. در این نمایشگاه تولید کنندگان وسایل نابینایی، از سراسر جهان، آخرین محصولات خود را در معرض نمایش و فروش قرار می دهند.

مسئولین غرفه ها، در این نمایشگاه، با صمیمیت هرچه بیشتر، با ارائه توضیحات لازم در مورد تکنولوژی و کاربرد محصولات خود، به تمامی پرسش ها پاسخ می دهند، و نابینایان را عملا با کاربرد این وسایل، آشنا نموده، وبرای خرید و یا سفارش وسایل مورد نیاز، همکاری لازم را به عمل می آورندند.

نکته ای دیگر که بسیار قابل توجه بود، مسئولین نمایشگاه علاوه بر ایجاد محیط مناسب برای رفت و آمد نابینایان، افرادی را جهت راهنمایی و همراهی، در محوطه نمایشگاه، و خارج آن گماشته بودند.

یکی دیگر از ویژگی های بازدید از نمایشگاه “سایت سیتی”، آشنایی و گفتگو با دیگر نابینایان بود که از کشورهای دیگر، به نمایشگاه آمده بودند.

2 ـ مصاحبه با استاد موسیقی، این مصاحبه را، با آقای عارف ابراهیم پور ، آقای دکتر اسکندر آبادی، انجام داده اند. در این گفتگو و گزارش آقای عارف ابراهیم پور، ضمن بیان تاریخچه و چگونگی آموزش و میزان علاقه و پشت کار نابینایان، حضور موسیقی دانان برجسته نابینا را، نتیجه تلاش افرادی می دانند که علیرغم نبود امکانات، راه فراگیری موسیقی را بر نابینایان، هموار نمودند.

3 ـ طنز بسیار زیبایی با هنرمندی خانم فاطمه جوادیان و آقای حجت جمالی، زینت بخش این شماره می باشد.

4 ـ در بخش ورزش، ضمن آشنایی با دو دوست ورزشکار نابینا، آقایان سجاد دهقان، و محمد منصور، از موفقیت های آنان در رشته ورزشی “گلبال” مطلع می شویم.

5 ـ در بخش شعر و ادبیات، شعر بسیار زیبایی از خانم رضوان ولی زاده،می شنویم که با صدای گرم خودشان، آن را برای ما خوانده اند.

6 ـ دوستانی که بخش اول سخنان آقای دکتر واحدی را، در شماره پیش، شنیده اند، اینک می توانند بخش دوم و پایانی گفته های ایشان در زمینه آموزش نابینایان را، بشنوند. آقای دکتر واحدی جزو اولین نابینایان ایرانی اند که در خارج از کشور تحصیل نموده و ضمن آشنایی با تکنیک آموزش نابینایان، دانش فراوان خود را در اختیار نابینایان کشورمان، قرار داده اند.

7 ـ بنا به پیشنهاد برخی از دوستان، در این شماره، بخشی با عنوان “پژوهشکده” بر “مجله گفتگو” افزوده شده است. اولین مطلب این بخش نیز، مقاله تحقیقی آقای اسماعیل ترکی دستگردی است، با عنوان “راه ناهموار دموکراسی” که به جبهه ملی و نقش دکتر محمد مصدق، پرداخته اند.

علاوه بر مقاله های مستقل تحقیقی و تحلیلی، در زمینه های تاریخ، جامعه شناسی، فرهنگی، اقتصادی، دوستان می توانند خلاصه ای از پایان نامه دانشگاهی خود را نیز، برای درج در بخش “پژوهشکده” شماره های بعدی، به نشریه ارسال دارند.

لازم به یادآوری است که مسئولیت مطالب، گزارش و مقالات ارسال شده به نشریه، با خود شخص، می باشد؛ و مسئول نشریه، هیچ مسئولیتی در قبال مطالب ارائه شده ندارد.

8 ـ لیست آخرین تولیدات “کتابخانه گویای برلین” به صورت فایل صوتی، به علاقمندان ارائه می گردد؛ و دوستان کتابهای مورد نظر خود را می توانند از سایت کتابخانه گویای برلین دریافت کنند.

همچنین دوستان دیگری که دست اندر کار تولید کتاب گویا می باشند، در صورت تمایل می توانند لیست کتاب های گویای تولید خود را جهت اطلاع نابینایان، برای نشریه ارسال بفرمایند، تا در شماره های بعدی منتشر گردد.

در پایان لازم است از آقای دکتر تهرانی مسئول “کتابخانه گویای برلین” برای ارائه مشاوره و راهنمایی های بی دریغ خود، مرا یاری دادند، تشکر و سپاس گزاری کرده، وسپاس بی کران خود را، به دیگر دوستان ـ که باهمکاری صمیمانه خود، در فراهم آوردن مطالب “مجله گفتگو”، نقش به سزایی داشتند ـ نثار کنم.

همچنین از خانم فاطمه جوادیان که با کار هنرمندانه خود بر روی فایل های صوتی و میکس موسیقی، بر زیبایی مطالب ارائه شده، افزودند، و خانم ها فیروزه بختیاری و سهیلا حسینیان، که ویرایش متون را، بر عهده گرفتند، و خانم پروین نازی و آقای فرساد فخیم، که دلسوزانه نگهداری و آرشیو مطالب نشریه را، پذیرفتند، تشکر نمایم.

با آرزوی سلامتی و بهروزی، برای تک تک شما عزیزان، مسئول نشریه منتظر پیشنهادات و انتقادات سازنده دوستان می باشد. نظرات و انتقادات خود را به ایمیل “سایت گفتگو” و یا ایمیل شخصی مسئول نشریه، ارسال دارید.

info@bl-goftegoo.com

faribanouri89@gmail.com

bl-goftegoo.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *