معرفی مجله شماره 7 گفتگو

about

معرفی مجله شماره 7 گفتگو

یاران سلام!

خوشحالیم که یکبار دیگر، توانستیم با پشتیبانی و حمایت شما، شماره دیگری از مجله گفتگو را خدمتتان عرضه بداریم. این بار نه تنها با موضوعاتی جدید، بلکه با همکارانی جوان و سرشار از انرژی مثبت، مطالبی را آماده کرده ایم به امید آن که مطلوب نظر شما عزیزان قرار گیرد.

در آغاز آقای رحیم گلشنی از شهر تبریز، عضو هیئت مدیره انجمن نابینایان آذربایجان شرقی، ضمن معرفی خود، از فعالیتهای مجموعه شان و برگزاری اردوهای تفریحی و تشکیل تیم گلبال، سخن می گویند؛ و از همکاری مؤسسه زبان گلدیس برای توانمندسازی نابینایان در رشته زبان انگلیسی در آینده، نوید دادند.

سپس آقای ناصر عرب زاده، از تاریخچه تشکیل انجمن ثامن الائمه، در استان خراسان، و واگذاری برخی از مسئولیتهای سازمان بهزیستی به مجموعه های مرتبط با نابینایان و پاره ای از مشکلات موجود در این مجموعه، مطالبی بیان نمودند.

در بخش ورزش، با ورزشکاری جوان و نامی از تیم ملی جودو صحبتی داریم: آقای رضا گل محمدی از فعالیتهای حرفه ای در سطح جهانی برایمان می گویند؛ و یکی از رموز پررنگتر شدن نابینایان در اجتماع را، انجام فعالیتهای ورزشی می دانند

در بخش موسیقی، این بار با آقای داود جعفری به گفتگو نشستیم. ایشان از معدود افرادی هستند که از تحصیلات دانشگاهی در رشته موسیقی برخوردارند، و از نابینایان مطرح در این عرصه میباشند؛ و در این مسیر، مشوق دیگر دوستاان نابینا نیز، بوده اند. آقای جعفری در این گفتگو، توضیحاتی در رابطه با نت نویسی بریل، بیان می دارند.

در بخش دستاوردها دو دوست فعال در زمینه مناسب سازی نرم افزارهای گویا، آقایان احسان اسماعیلی و شادیار خدایاری به شرح و توضیح فعالیت هایشان می پردازند.

در زمینه ادبیات با شاعری جوان و پرتلاش خانم آیدا مجید آبادی گپی داشته ایم. ، با صدای گرم خود اثری ادبی بسیار زیبایی از آثارشان را، به حضور دوستان عرضه می دارد.

خانم فروزان دادور از تشکیل مجموعه ای که خود به همراه خانواده شان در آن فعالیت میکنند، برایمان می گویند. یکی از موضوع های مطرح در صحبتهای ایشان ترجمه توسط نابینایان بود، که خود نشانگر توانمندی آنان است. خانم دادور از دقت و نظم در ترجمه ای که توسط فرد نابینا انجام گردیده بود ابراز رضایتمندی بسیاری داشتند.

در مبحث روانشناسی، خانم رضوان ولی زاده، کارشناس ارشد مشاوره، به بیان موضوع چگونه کودک نابینای خود را توانمند سازیم می پردازند. ارائه می نماند. توضیح این که خانم ولی زاده، با عنوانِ مشاور کودک نابینا، مشغول به کار می باشند.

در بخش معرفی کتابخانه های موفق در رابطه با تولید کتابهای صوتی پای توضیحات آقای سعیدعابدی مسئول کتابخانه فاطمه زهرای شهرداری اصفهان، نشستیم. همانطور که شما دوستان می دانید، این کتابخانه بسیار پرتلاش، به تولید کتابهای صوتی در موضوعات مختلف میپردازد. قابل توجه دوستان علاقه مند می توانند ازاین پس کتاب های صوتی این مجموعه را از سایت کتابخانه گویای برلین هم دانلود نمایند.

و در انتها، طبق روال همیشه گی، لیستی از تازه های کتابخانه گویای برلین، در طی سه ماه اخیر تقدیمتان میگردد.

با سپاس از همه دوستان و عزیزانی که در تهیه مطالب این شماره همکاری نمودند، لازم است از خانمها: فیروزه بختیاری، سهیلا حسینی ، پروین خان نازی، فاطمه نوری و آقای جواد ایزدی، تشکر نمایم. در ضمن از آقایان دکترعلی تینای تهرانی و عباس مقدم جهت مشاوره بی وقفه، سپاسگزارم.

دوستان عزیز، برخی از مصاحبه ها از طریق اسکایپ صورت گرفته، چنانچه از کیفیت لازم برخوردار نمی باشد امیدوارم که بر ما ببخشایید.

همچنین دوستان، می توانند مطالب، پیشنهادات و انتقادات سازنده خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند:

info@bl-goftegoo.com

سایت:

www.bl-goftegoo.com

 

تا درودی دیگر بدرود

 

فریبا نوری

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *