معرفی 5

about

یاران سلام!

این بار نیز حمایت های بی دریغ شما مارا بر آن داشت که با دستی پر و متنوع تر از گذشته، مطالبی را خدمتتان عرضه بداریم:

ـ ابتدا از یک سالگی “گفتگو” برایتان می گوییم، که بیانگر ناگفته های “گفتگو” در یک سال گذشته و در سال پیش رو، خواهد بود.

ـ همانطور که در گذشته بیان شد، مبدآ و مرکز اصلی آموزش و پرورش نابینایان شهر اصفهان بوده، و در این شهر موسسات و انجمن های نابینایی بسیاری شکل گرفته است، که “انجمن موج نور” اصفهان، موفق ترین این نهاد ها است. در این شماره، ضمن گفتگو با آقای اسماعیل رفاهی، با تاریخ و فعالیت های این انجمن آشنا شده و در جریان آخرین دستاوردهای آن قرار می گیریم.

ـ با توجه به گستردگی جامعه نابینایی هند و پیشرفت های آن، همراه آقای علی اصغر اسدی، سفری به هند، کرده و از پیشرفت های نابینایان آن جا آگاه می شویم.

ـ به منظور آشنایی با یکی از جدید ترین نرم افزارها،که تسهیل کتابخوانی برای نابینایان، مناسب سازی شده یعنی نرم افزار “DAISY”(دی زی)،پای صحبت آقای کهن دل می نشینیم.

ـ جهت آشنایی با پدیده “Peer Counseling”(پر کانسلینگ)، آقای محسن مریانی در راستای گسترش ارتباطات فرهنگی و ایجاد اشتغال برای نابینایان،ضمن معرفی این پدیده،درباره برنامه ریزی جهت آموزش این حرفه برای هموطنانمان، صحبت می کند.

ـ در زمینه تاریخچه موسیقی، آقای محمود رضایی، که از کودکی دستی در این کار داشته، به بیان دیدگاه های خود خواهد پرداخت.

ـ شعری کوتاه از آقای دکتر اسکندر آبادی، زینت بخش این شماره می باشد.

ـ آقای احسان زویداوی گلبالیست موفق هموطنمان، از موفقیت های خود در باشگاه های فنلاند می گوید.

ـ گرچه خانم پری زنگنه، برای اغلب مردم هنر دوست کشورمان، فردی شناخته شده اند، ولی جهت آشنایی دوستان جوان نابینا، با این هنرمند نامی و پرآوازه ی ایران زمین، به بیان گوشه هایی از فعالیت های هنری و اجتماعی ایشان، می پردازیم.

ـ آقای بهنام ناطقی رئیس هیئت مدیره “جامعه اسلامی نابینایان استان اصفهان”، از برنامه های این انجمن و ایجاد اشتغال برای نابینایان، و مناسب سازی یک ترازوی گویا، سخن می گویند.

ـ خانم سهیلا حسینی نیز در ادامه مطالب خود در زمینه تعلیم و تربیت نابینایان، به بیان دیدگاه های خود می پردازند.

ـ با تازه ترین تولیدات”گویا شقایق” آشنا می شویم.

ـ پایان بخش این شماره طبق روال همیشگی، معرفی تازه ترین دستاوردهای کتابخانه نابینایی برلین می باشد. ضمنا لازم به توضیح است که چنان که موسسات شناخته شده تولید کتاب گویا، مایل باشند از کتاب های در حال ضبط این کتابخانه، مطلع شوند، می توانند لیست آن را از این نشریه مطالبه نمایند.

با سپاس از همه دوستان و عزیزانی که در تهیه مطالب این شماره همکاری نمودند، لازم است از خانمها: فاطمه جوادیان، فیروزه بختیاری، سهیلا حسینی، و پروین خان نازی، فاطمه نوری، تشکر نمایم. در ضمن از آقایان دکترعلی تینای تهرانی و عباسعلی مقدم جهت مشاوره، سپاسگذارم.

دوستان می توانند مطالب، پیشنهادات و انتقادات سازنده خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند:

info@bl-goftegoo.com

سایت:

www.bl-goftego.com

 

تا درودی دیگر بدرود

 

فریبا نوری

 

 

3 comments

 • درود به شما
  من تازه با اين مجله آشنا شدم. مطالب خيلي عالي بودند. از زحمات شما بسيار سپاسگزارم.
  موفق و سربلند باشيد.

  پاسخ
 • سلام مطالب مفید است. و از زحمات شما قدر دانی می شود. اما هر چه گشتم آخرین انتشارات کتابخانه برلین را پیدا نکردم. تحت چه عنوانی آن را قرار داده اید؟ موفق باشید

  پاسخ
  • سلام جناب آقای صالحی
   با تشکر از کامنت جنابعالی ، مطلب آخرین انتشارات کتابخانه برلین در صفحه دوم قرار دارد.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *