“گفتگو” یک ساله شد!

cake

همواره در صدد ایجاد نشریه ای برای نابینایان بودم، که به لطف امکانات ایجاد شده در فضای مجازی، از یک سال پیش، موفق به انجام این امر گردیدم.

حال که نشریه یک ساله شد ، و با پشتیبانی شما مخاطبین، 4 شماره آن را، با موفقیت پشت سر گذاشتیم، هم اکنون با قدم گذاشتن به سال دوم، اولین شماره امسال، (که همان شماره 5 می باشد)، خدمت شما عزیزان ارائه می گردد!

در سال گذشته برای بهره گرفتن از تجربیات نابینایان پیش کسوت و دست اندرکار، به سراغ این هنرمندان و متخصصین رفتیم. این امر، نه تنها سبب آشنایی نابینایان جوان، با افرادی گردید که عمری را، صرف خدمت به آنان نموده بودند، بلکه خود پیش کسوتان نیز، از این که نسل جوان خدماتشان را ارج می نهند، با رضایت کامل با”گفتگو” به گفتگو می نشستند.

گفتنی است که هنگام آغاز به کار نشریه، من تصور اینهمه موضوع و ارتباط گسترده را نداشتم. ولی استقبال شما مخاطبین، و انتظاراتی که شما عزیزان از این نشریه داشتید، مرا به تلاش بی وقفه واداشت. چنان که در روزهای اول انتشار هر شماره، با توجه به کثرت مراجعین، سایت از دسترس برخی دیگر از دوستان، خارج می گردید. در نتیجه ما با گسترش دامنه سایت، سعی نمودیم که امکان دسترسی را، همواره بر همگان ایجاد نماییم.

علاقه مندی های روز افزون شما، مرا بر آن داشت، که برای تهیه گزارشی ویژه از نمایشگاه “سایت سیتی” در فرانکفورت آلمان، مسافرتی به این کشور داشته باشم. در همین مسافرت امکان گفتگو با نابینایان ایرانی ساکن در آلمان، پیش آمد. افرادی که قبلا از طریق اسکایپ، صدایشان را شنیده بودم، در دیدارهای حضوری، پای صحبت هایشان نشستم. آنان که با صمیمت تمام خود را به اسم کوچک، صدا می کردند، مرا نیز با همان صمیمیت، به جمع خود پذیرفتند. از آن به بعد من “فریبا” و آنان، “اسکندر” ، “مجید” ، قاسم”، “شبنم”، و “علی” بودند؛ و دیگر از الفاظی مانند: آقا و یا خانم، و دیگر عناوین نظیر دکتر، خبری نبود.

در زمینه دستاورد های فرهنگی، که تاکنون فقط لیست آخرین دستاوردهای کتابخانه صوتی اینترنتی برلین، منتشر می شد، در این شماره لیست جدیدترین تولیدات “موسسه گویا شقایق” نیز، به سمع تان می رسد.

همچنین در این شماره، همانند شماره های پیشین، مطالبی در عرصه هنر، ورزش، طنز، شعر، مطالب تحقیقی، که حاصل کار نابینایان متخصص از داخل و خارج کشور است، خدمتتان عرضه می گردد.

 

فریبا نوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *